Hanna TRAVEL

Podróże - noclegi - rezerwacje - apartamenty - hotele

wakacje w międzyzdrojach

Międzyzdroje to piękna miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim. Turystów można spotkać tu przez cały rok. Ilość atrakcji turystycznych, dobry dojazd (nie tylko samochodem) oraz bliskość granicy, zachęca do przyjazdów turystów z całego kraju i nie tylko. Duża liczba domków, hoteli i noclegów sprzyja w wyborze tego miasteczka na wczasy z rodziną. W Międzyzdrojach co roku w wakacje odbywa się Festiwal Gwiazd, którego największym wydarzeniem jest odciskanie dłoni przez znane osoby. Aktualnie można obejrzeć około 200 odcisków dłoni i kilka symbolicznych rzeźb, upamiętniających wybitne osoby ze świata kultury. Podczas Festiwalu w mieście odbywa się szereg wydarzeń kulturalnych i koncertów.


Dlaczego wybrać to miejsce na wakacje? Międzyzdroje oferują szereg atrakcji dla osób spędzających wczasy nad Bałtykiem. 

zobacz międzyzdroje

Będąc w Międzyzdrojach, koniecznie zobacz:

  • molo, które wybudowane zostało w 2004 roku i liczy 395 metry. Warto wybrać się na rejs po Zatoce Pomorskiej łodzią Wikingów.
  • Woliński Park Narodowy, gdzie wypatrzeć można bielika oraz żubry. Zagroda powstała w 1976 roku i aktywnie działa do dziś. Park dba o edukowanie odwiedzających, dzięki czemu na trasie można zobaczyć liczne tablice informacyjne, które mają charakter edukacyjny. Polecamy taką wycieczkę szczególnie dla rodzin z dziećmi.  
  • Będąc na wczasach warto zadbać o ruch i wybrać się na Górę Gosań i na Kawczą Górę. Z klifu rozciąga się malowniczy widok na morze i pobliskie plaże. Prawdziwa gratka dla miłośników fotografii. Z Góry Gosań przy dobrej pogodzie można dostrzec wrak zatopionego w 1945 roku niemieckiego statku. Z Kawczej Góry zaś można udać się plażą, na którą prowadzą schody z klifu.  
  •  Jezioro Turkusowe, które znajduje się 6 km od Międzyzdrojów, w miejscowości Wapnica. To najpiękniejsze jezioro w na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Woda ma piękny kolor, ponieważ na dno jeziora jest wapienne. Wcześniej w tym miejscu znajdowała się kopalnia kredy. Będąc na wakacjach w tak bliskiej okolicy akwenu, warto wybrać się na wycieczkę np. rowerową w to miejsce.  
  • Park Miniatur, gdzie zobaczyć można 500m² miniaturowych kolejek i wiele innych ciekawych makiet.  
  • Oceanarium Międzyzdroje, o powierzchni 3000 m² i można tam zobaczyć ryby, a nawet drapieżne rekiny. Warto wybrać się do Oceanarium, żeby przejść się 16 metrowym tunelem, wypełnionym ciekawymi gatunkami stworzeń morskich.  
  • Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego.

molo w międzyzdrojach

NOclegi w międzyzdrojach

To co wyróżnia Międzyzdroje to przepiękna plaża, czysta woda i duża możliwość wyboru miejsc noclegu. Na pewno spędzisz w Międzyzdrojach dobry czas, jeżeli chcesz pooddychać czystym powietrzem z dawką jodu, a przy okazji zobaczyć kilka ciekawych miejsc. Również poza sezonem to miasto tętni życiem. Otwarte restauracje, knajpy, domki całoroczne czy inne atrakcje, pozwalają spędzić zimowe wakacje nad polskim morzem. Poza sezonem ceny noclegów są tańsze, a i na plaży nie ma takiego tłoku jak latem. Warto Międzyzdroje zwiedzać nie tylko pieszo. Wiele miejsc noclegowych zawiera możliwość wypożyczenia rowerów. Polecamy Międzyzdroje o każdej porze roku i odkrywanie jego uroków nie tylko latem. 

© HannaTravel - podróże - noclegi - rezerwacje - apartamenty - hotele