Hanna TRAVEL

Podróże - noclegi - rezerwacje - apartamenty - hotele

wakacje w Kołobrzegu

Położony w zachodniej części polskiego wybrzeża Kołobrzeg nie bez przyczyny nazywany jest Perłą Bałtyku. To czwarte co do wielkości miasto w województwie zachodniopomorskim ma do zaoferowania nie tylko długie, krystalicznie czyste, piaszczyste plaże, bezpieczne kąpieliska morskie i liczne atrakcje, ale znane jest również z bogatej infrastruktury turystycznej, oferty uzdrowiskowej oraz klimatycznych zabytków. Nie trzeba się tutaj również martwić o noclegi - urocze domki, luksusowe hotele czy wygodne apartamenty w Kołobrzegu sprawią, że wakacje w tym mieście wspominać będziemy z uśmiechem na twarzy.

Molo w Kołobrzegu

Atrakcje w Kołobrzegu 

Nadmorskie wczasy to nie tylko kąpiele i opalanie. Po dniu pełnym plażowych szaleństw, warto wybrać się na wieczorny spacer wzdłuż molo, aby podziwiać imponujący zachód słońca. Miłośników zwiedzania i pieszych wycieczek ucieszy także Latarnia Morska, z której rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na panoramę miasta - plaże, morskie fale, domki i noclegi. Warto zobaczyć także Ratusz Miejski oraz gotycką Katedrę, skarby kołobrzeskiej architektury. Fani historii nie mogą przegapić Muzeum Oręża Polskiego ze wspaniałymi eksponatami różnorodnej broni czy oryginalnego umundurowania, a także pomników - Zaślubin Polski z Morzem oraz Sanitariuszki. Jeśli wczasy psuje deszczowa, pochmurna pogoda, to nic straconego - w Kołobrzegu znajduje się basen oraz liczne noclegi spa, które oferują zabiegi kosmetyczne i profesjonalne masaże.

wirtualna podróż

Kołobrzeg ma bardzo rozbudowaną bazę noclegową. Wybór jest ogromny. Przed zdecydowaniem się na którą opcję sprawdź noclegi w Kołobrzegu u naszego partnera - jest z czego wybierać. Począwszy od tanich kwater, przez pensjonaty, na komfortowych apartamentach i hotelach kończąc. 

Okolice miasta

Jeżeli dysponujesz zapasem czasu, warto przedłużyć nieco wakacje i zapoznać się z okolicami miasta. Zaledwie kilkadziesiąt kilometrów dalej, w Koszalinie, znajduje się aquapark z mnóstwem wodnych atrakcji, a dla turystów, których zmęczy całodzienne pływanie i szaleństwa na zjeżdżalniach, przewidziane są noclegi. We wsi Podborsko mieści się natomiast oddział kołobrzeskiego muzeum, prezentujący wystawę dotyczącą Zimnej Wojny. Poszukujący odmiany od morskich fal, mogą wybrać się do pobliskiej miejscowości Dźwirzyno, które oferuje domki nad jeziorem Resko Przymorskie. Wycieczki wcale nie muszą ograniczać się do Polski - Kołobrzeg stanowi doskonałą bazę wypadową do wycieczki na Bornholm, wystarczy wyruszyć w rejs z Portu u ujścia rzeki Parsęty.

Rozrywka dla najmłodszych 

Kołobrzeg oferuje także atrakcje, które zapewnią rozrywkę młodszym turystom. Wczasy warto rozpocząć od wizyty w Indiańskiej Wiosce, gdzie poczuć można klimat Dzikiego Zachodu, ale też zdobyć trochę historycznej wiedzy. Jeśli całodzienne kąpiele i zabawy w wodzie to wciąż mało dla naszych pociech i nie w głowie im noclegi i sen, zabierzmy je do Ukrytej Krainy, miejsca, w którym rzeczywistość przeplata się z magicznym światem. Kolorowe, bajkowe postacie z pewnością zachwycą nie tylko dzieci, ale też dorosłych.  Wakacje zaplanowane w Kołobrzegu z pewnością będą dobrą decyzją. Atrakcje dla siebie znajdą zarówno dzieci, jak i dorośli, miłośnicy rozrywki szalonej, jak i tej bardziej spokojnej. Noclegi i domki czekają na turystów, którzy w tym mieście z pewnością nie będą się nudzić.

Muzeum oręża polskiego

© HannaTravel - podróże - noclegi - rezerwacje - apartamenty - hotele