Hanna TRAVEL

Podróże - noclegi - rezerwacje - apartamenty - hotele

wakacje w gdańsku

Gdańsk to miasto nad Morzem Bałtyckim w Zatoce Gdańskiej, przy ujściu Motławy do Wisły. Jako ośrodek nadmorski jest genialnym miejscem na wakacje. Piękne, zabytkowe uliczki starego miasta są cenną częścią architektonicznej historii Polski. W centralnej części stolicy Pomorza znajduje się wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia oraz klimatycznych knajp, barów i restauracji. Zielone tereny przy Westerplatte, piaszczyste plaże w okolicy zachęcają do odwiedzenia Gdańska w okresie wczasowym. Łatwo tu dojechać pociągiem, samolotem oraz samochodem (z południa Polski prowadzi tu nowoczesna autostrada). Dodatkowa bliskość Gdyni i Sopotu i sieć połączeń kolejowych i autobusowych na miejscu pozwala na zwiedzenie całego Trójmiasta i poznania go ciesząc się pięknymi widokami i morską bryzą.

aktywny wypoczynek w gdańsku

Wzdłuż plaży ciągnie się deptak i ścieżka rowerowa, z których widać morze i jest idealną trasą dla spacerowiczów w gorący dzień — ścieżka jest osłonięta drzewami. Na trasie można też wypożyczyć rowery. Domki przy brzegu zadziwiają architekturą, która jest nowoczesna, ale pasuje do zabytkowych budynków w okolicy. Lokale gastronomiczne oferują typowo nadmorskie dania, a niektóre z nich znajdują się przy samej plaży, co może umilić i pozwolić na dłuższe przebywanie przy brzegu. Zorganizowano tu 6 kąpielisk strzeżonych o łącznej długości ponad 1,5km dzięki czemu można bezpiecznie korzystać z dobroci Bałtyku. Oferta rekreacyjna Gdańska zawiera mnóstwo ciekawych i wartych zobaczenia atrakcji.

gdańsk - Galeria

oferta kulturalna

Oferta kulturalna Gdańska jest wyjątkowo szeroka; przez cały sierpień odbywa się tu Jarmark św. Dominika, w którego czasie można zakupić mnóstwo ręcznie wykonywanych produktów, poznać smaki świata czy zakupić biżuterię. Warte uwagi są też koncerty i spotkania z gośćmi w czasie trwania jarmarku. Zabytki głównego miasta to między innymi ulica Długi Targ, przy którym stoi słynna fontanna Zeusa, muzeum miasta w zabytkowym Ratuszu oraz wiele kamienic obecnych tu od wieków. W dalszej części znajduje się Katedra Mariacka, z której wieży pięknie widać całe miasto. W Zbrojowni fani sztuki mogą odnaleźć ciekawe wystawy malarskie i artystyczne. Warto również przespacerować się przy Motławie, gdzie znajduje się Filharmonia, nowoczesna kładka oraz statki wycieczkowe, którymi można popłynąć do portu i na Westerplatte. Dodatkową atrakcją jest koło młyńskie, w czasie przejazdu można podziwiać miasto z wysokości, obserwując je za dnia i w nocy.

Europejskie Centrum Solidarności

Inne warte uwagi muzea w mieście to m.in. Największa wystawa o II wojnie światowej, która zwiedzana z audiobookiem zapewni niezapomnianą podróż do przeszłości, a genialnie przygotowana ekspozycja zachwyci każdego. Niedaleko zabytkowego dworca również wartego uwagi umieszczono Europejskie Centrum Solidarności, gdzie znajduje się wystawa dotycząca związku NSZZ ”Solidarność” oraz PRL-u. W okresach turystycznych Centrum zapewnia też wyjątkowo ciekawe spotkania z gośćmi, bibliotekę i centrum wiedzy.

zobacz gdańsk z drona

trójmiasto w zasięgu ręki

Osoby lubiące aktywne wakacje również znajdą tu coś dla siebie. Ścieżki rowerowe komunikują ze sobą całe trójmiasto, a rowery można wypożyczyć w wielu miejscach. Jedna z najpiękniejszych tras prowadzi na Hel, skąd można wrócić pociągiem. Są również autobusy do Władysławowa, aby trasa nie była aż tak wykańczająca. W mieście jest wiele terenów zielonych, infrastruktura do ćwiczeń oraz trasy biegowe.
Na stadionie Energa i w hali Ergo Arena często odbywają się imprezy sportowe, np. W siatkówkę, piłkę nożną czy piłkę ręczną. Miasto kilkukrotnie było gospodarzem dużych wydarzeń, takich jak mistrzostwa Europy w Siatkówkę w 2014 lub piłkę ręczną w 2016. Co roku na dworze Artusa można podziwiać zawody szermiercze oraz Junior Grand Prix Baltic Cup w łyżwiarstwie figurowym.
Gdańsk to idealny wybór na morskie wczasy, a szeroka oferta noclegów zadowoli każdą kieszeń.

plaża w pobierowie

© HannaTravel - podróże - noclegi - rezerwacje - apartamenty - hotele