Filipiny, Palawan – najpiękniejsza wyspa świata

Termin: 29 maja – 8 czerwca 2018

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 kwietnia 2018.

Opis

Zakochałam się w Palawanie. We wspaniałych lagunach z ciepłą, turkusową wodą. W rafach koralowych pełnych egzotycznych ryb. W pięknych plażach, z których najlepiej podziwia się zachód słońca i rozgwieżdżone niebo nocą. A nawet w jedzeniu, bo chociaż to Filipiny nie są kulinarnym rajem, to na Palawanie królują owoce morza. Lepszych ryb i kałamarnic w życiu nie próbowałam!
~ Hania Sobczuk, autorka wyjazdu

Zobacz jedną z najpiękniejszych wysp na świecie.

Odkryj laguny ukryte wśród wapiennych klifów.

Przenocuj na dzikich piaszczystych plażach.

Zanurkuj w turkusowej wodzie pełnej raf koralowych.

Spróbuj świeżych i pysznych owoców morza przygotowywanych w filipiński sposób.

Zobacz jedne z najpiękniejszych na świecie zachodów słońca.

Przepłyń się łodzią po podziemnej rzece i wśród lasów namorzynowych.

Zobacz na czym polega wyspiarskie życie Filipińczyków.

A na koniec poznaj kolonialną przeszłość Manili i Filipin!

Jedź na Filipiny w gronie kobiet takich jak Ty i przeżyj coś niesamowitego!

Kliknij tutaj, żeby zarezerwować!

Poznaj opinie naszych Uczestniczek o innych naszych wyjazdach! > kliknij tutaj!

zachód słońca na Filipinach

Program

Wylot. (28.05.2018)
Jest to dzień wylotu Uczestniczek z wybranego lotniska.

Dzień 1. (29.05)
Lądowanie w Manili, zakwaterowanie. Odpoczynek po długiej podróży. Naszą przygodę rozpoczniemy od powitalnego posiłku i omówienia oczekiwań i wyobrażeń względem podróży.

Dzień 2.
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd na lotnisko i lot na Coron, niewielką wyspę na północ od Palawanu. Zakwaterowanie. Popołudnie spędzimy w miasteczku, a zachód słońca nad okolicznymi lagunami obejrzymy ze wzgórza Tapyas.

Dzień 3.
Cały dzień spędzimy na tzw. island hopping, czyli “skakaniu po wyspach”. Tradycyjną filipińską łodzią będziemy odkrywać ukryte laguny, skakać do ciepłych, turkusowych jezior, szukać raf koralowych. Na jednej z plaż zjemy lunch w postaci owoców morza i ryb, bo co lepszego można jeść w tym wyspiarskim kraju? 🙂

zatoki w Coron

Dzień 4.
Lokalnym promem popłyniemy do położonego wśród wapiennych klifów El Nido. Rejs zajmie nam kilka godzin. Kto wie, może w naszej jednodniowej podróży będą nam towarzyszyć delfiny?

Po przybyciu do El Nido od razu rozpoczniemy naszą ekspedycję po dzikich plażach i bezludnych wyspach!

Dzień 5. i 6.
Te dni spędzimy na odkrywaniu lagun, plaż i zatok z rafami koralowymi i wspaniałym podwodnym życiem w okolicach El Nido. Kolejną noc spędzimy w namiotach na dzikich plażach. Jeść będziemy owoce morza i ryby. Towarzyszyć nam będzie przewodnik, który opowie o wyspiarskim życiu na Filipinach. Do dyspozycji będziemy mieć też kajaki, co na pewno spodoba się miłośniczkom aktywnego wypoczynku!

To my ustalamy, które miejsca chcemy zobaczyć podczas trzydniowej ekspedycji. Nie jest to wycieczka sprzedawana w typowych biurach podróży, ale przygotowana specjalnie dla nas na zamówienie.

Na ekspedycji spędzimy 2 pełne dni i 2 noce. Ostatnią noc w El Nido spędzimy w bardziej “cywilizowanych” warunkach w miasteczku.

laguna w El Nido

Dzień 7.
Po śniadaniu pojedziemy do Sabang w środkowej części Palawanu. Zakwaterowanie i odpoczynek po kilkugodzinnej, trzęsącej podróży.

Dzień 8.
Wczesnym rankiem wybierzemy się na rejs łodzią po rzece wśród lasów namorzynowych oraz po Parku Narodowym Podziemnej Rzeki. To miejsce jest wyjątkowe nie tylko według Filipińczyków, ale też międzynarodowej społeczności – park narodowy został wpisany na Listę UNESCO. Znajduje się tutaj rzeka, która najpierw przepływa pod górami, tworząc system korytarzy i jaskiń, a następnie wpada prosto do morza. Lasy deszczowe w tym regionie są domem dla wielu egzotycznych zwierząt.

Dzień 9.
Po śniadaniu pojedziemy na lotnisko w Puerto Princesie. Odprawa, przelot do Manili, zakwaterowanie. Ponieważ świeże owoce morza zostały setki kilometrów za nami, wspólnie zdecydujemy co mamy ochotę zjeść na kolację.

Dzień 10. 
Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie kolonialnej dzielnicy Manili – Intramuros i poznamy historię miasta i kraju. Manila to miasto sprzeczności, które na każdym kroku może zaskoczyć nas czymś innym. Wieczorem podczas pożegnalnej kolacji podsumujemy nasz wyjazd.

owoce morza

Dzień 11. (08.06)
Śniadanie. Po wykwaterowaniu przejazd na lotnisko w Manili (MNL). Odprawa, wylot.

Powrót (09.06)
Lądowanie na wybranym lotnisku Uczestniczek.

Program ma charakter ramowy. Harmonogram realizacji programu może ulec zmianie.

Co zabrać na wyjazd:

– buty na rafę koralową i bluzkę do pływania (opcjonalnie, ale polecamy)
– maskę do snorklowania (istnieje możliwość wypożyczenia na miejscu za opłatą)
– mocny repellent na komary
– krem do opalania z wysokim filtrem
– coś od deszczu
– torbę wodoodporną (można kupić na miejscu)
– ręcznik, najlepiej szybkoschnący

snorkeling nad rafami

 Świadczenia

Termin: 29 maja – 8 czerwca 2018

Długość wyjazdu: 11 dni na miejscu + 2 przelotu

Cena całkowita: 4470 zł + 150 euro + przelot i ubezpieczenie (ok. 3000-3500 złotych)

Liczba uczestników: 8-10 osób

Płatność: przelewem lub przez system PayPal

Kliknij tutaj, żeby zarezerwować!

Zgłoszenia przyjmujemy do 01 maja.

.

Zasady płatności:

Część 1:
I rata: opłata rezerwacyjna 1000 zł płatna przy zapisie
II rata: 3470 zł płatne 35 dni przed rozpoczęciem wyprawy

Część 2:
150 euro do wzięcia ze sobą

Przelot i ubezpieczenie:
przelot i ubezpieczenie wykupywane przez Uczestnika z pomocą organizatora

Dlaczego? Ponieważ Uczestniczki naszych wyjazdów mieszkają na co dzień w różnych krajach Europy i świata, stamtąd dolatują do miejsca startu wyprawy. W krajach, w których mieszkają działają też różne towarzystwa ubezpieczeniowe. Organizator służy pomocą w udzieleniu informacji dotyczących przylotu (lotnisko docelowe, najlepsze godziny podróży) czy zakresu ubezpieczenia (np. sporty ekstremalne) jednak do Uczestniczek należy ostateczna decyzja o wyborze połączeń lotniczych i ubezpieczyciela.

Cena zawiera:

  • opiekę polskiego pilota
  • przeloty wewnętrzne między Manilą a wyspą Palawan
  • transport lokalny na Palawanie
  • noclegi ze śniadaniami
  • wstępy do zwiedzanych atrakcji (Park Narodowy Podziemnej Rzeki, lasy namorzynowe)
  • island hopping z noclegami na dzikich plażach i wyżywieniem z El Nido
  • island hopping z wyżywieniem z Coron

Kwota do wzięcia ze sobą zawiera:

  • wyżywienie i napiwki

Opłaty na miejscu uiszczane są w pesos.

Realne wydatki z tej kwoty zależą od indywidualnego podejścia Uczestników i nie muszą zostać w całości wydane.

jezioro Kayangan

Standard podróży

Nasze wyjazdy nie są luksusowe, ale spokojnie – nie są też hardkorowe 😉 W tej części dowiesz się czego dokładnie spodziewać się po wyjeździe na Filipiny.

Zakwaterowanie – zwykle śpimy w pensjonatach i małych hotelikach. Pokoje zazwyczaj są 2-4 osobowe z prywatną łazienką. Podczas island hoppingu w El Nido śpimy w namiotach na plaży.

Śniadania wliczone są w cenę zakwaterowania.

Jeśli Uczestniczce na miejscu nie odpowiada standard zakwaterowania, istnieje możliwość zmiany na wyższy. (za dopłatą)

Wyżywienie – program określa, które posiłki są w cenie (np. śniadania, wyżywienie podczas island hopping). Na pozostałe posiłki wychodzimy wspólnie i zamawiamy jedzenie według własnego uznania.

Jedzenie na Filipinach nie znajduje się w czołówce najlepszych kuchni świata, niestety. Przeważa tutaj ryż i różne mięso, mało natomiast jest w potrawach warzyw czy owoców. Na szczęście to wyspiarski kraj, więc na każdym kroku dostaniemy świeże owoce morza przygotowywane w bardzo smaczny sposób! Jadłyście kiedyś kałamarnicę z sosem z mango? Właśnie! 😉

Transport – lokalne przeloty i transport wliczone są w cenę wyjazdu. Między Manilą a lotniskami na Palawanie latamy liniami Cebu Pacific. Z Coron do El Nido płyniemy lokalną łodzią, a z El Nido do Sabang i następnie do Puerto Princesy jedziemy lokalnymi busami. Nie oglądamy świata zza szyby klimatyzowanego autokaru, nie odcinamy się od lokalnych społeczności.

Bezpieczeństwo i zdrowie – przede wszystkim: na pewno nie organizowałybyśmy wyjazdu tam, gdzie naszej grupie mogłoby się coś stać. 😉 Bezpieczeństwo grupy to dla nas podstawa. Filipiny są bezpiecznym krajem, chociaż zdarzają się przypadki kieszonkowych kradzieży, szczególnie w Manili. Pilot zawsze na miejscu informuje gdzie należy zachować szczególną ostrożność.

Na Filipinach nie ma obowiązku szczepienia się, ale zalecane jest szczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B oraz przeciwko tężcowi. Apteki dostępne są praktycznie w każdym mieście. Prywatne gabinety lekarskie są w każdym większym mieście oraz w niektórych mniejszych.

Ubezpieczenie turystyczne powinno obejmować sporty wysokiego ryzyka (ekstremalne) – zaliczane jest do nich nurkowanie, a niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe zaliczają do nich również snorkeling.

dzika plaża

Dodatkowe informacje

Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od zakończenia pobytu. Przy wjeździe do kraju może być konieczne okazanie biletu powrotnego.

Na Filipinach nie ma obowiązku szczepienia się, ale zalecane jest szczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B oraz przeciwko tężcowi.

Najwygodniej zabrać jest ze sobą dolary. Bankomaty nie są powszechnie dostępne, ale pilot poinformuje kiedy będzie możliwość skorzystania z bankomatu.

Znajomość języka angielskiego będzie przydatna w podróży, jednak nie jest warunkiem koniecznym.

Więcej przydatnych informacji znajduje się na stronie MSZ Poradnik Polak za granicą.

Kliknij tutaj, żeby zarezerwować!