Charakter wypraw

Wiele kobiet zawsze marzyło o przygodzie z plecakiem na końcu świata – my mamy możliwość spełnić te marzenia.
Nasze podróże są jednak specyficzne. Nie znajdziesz u nas luksusowego hotelu z all inclusive, klimatyzowanych autokarów, wycieczek objazdowych z 30 nieznanymi osobami.

Zapoznaj się z charakterem naszych wypraw i pomyśl, czy na pewno taki sposób podróżowania Ci odpowiada.

Tramping

Sposób podróżowania ciekawszy od oferowanego w standardowym biurze podróży. Polega na podróżowaniu z plecakiem, przemieszczaniu się lokalnymi środkami transportu, nocowaniu w małych i tanich hotelikach i pensjonatach. Dzięki temu ma się możliwość poznać dany kraj „od kuchni”, być bliżej lokalnej społeczności. Nie należy jednak oczekiwać komfortu, a decydując się na taki sposób podróżowania trzeba być również przygotowanym psychicznie – podróżowanie odbywa się w grupie uczestników o różnych charakterach, nawykach, sposobie bycia, co może rodzić konflikty, których nie zawsze da się uniknąć. Jeśli jednak zaakceptuje się taką formę wyjazdu, to gwarantujemy, że wrażenia będą niezapomniane! 😉

Wiele osób ma opory przed wzięciem udziału w wyprawie trampingowej, ponieważ nie wiedzą, czy dadzą sobie radę w takich podróżniczych warunkach. Jeśli czujesz, że jesteś jedną z nich – tym bardziej zachęcamy do wyjazdu z nami! O to właśnie chodzi w naszych podróżniczych warsztatach rozwojowych – o odnajdywanie nowej siły, pokonywanie ograniczeń i przesuwanie horyzontu! A sam tramping nagle staje się nieuleczalną chorobą, która sprawia, że chcemy więcej!

Pamiętaj: Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się strach!

Wielkość grupy

Podróżujemy w małych grupach (max 15 osób + pilot), dzięki czemu możemy zachować elastyczność i dostosować się do indywidualnych życzeń Uczestniczek oraz zapewnić lepszą integrację.

Program

Nie nastawiamy się na przeładowany program, który często oferują typowe objazdówki. Podróżujemy niespiesznie chłonąc każdą chwilę. Zależy nam na odkryciu siebie w podróży, a nie na typowym zwiedzaniu. Oczywiście w programie uwzględniono odwiedzenie najciekawszych atrakcji, ale ma to służyć urozmaiceniu głównego celu, jakim są warsztaty rozwojowe, a nie być kwintesencją naszej wyprawy. W opisie każdej z nich podano dokładne informacje, na czym się skupiamy i jakie miejsca odwiedzimy.

Warsztaty rozwojowe

Każda podróż to inne tematyczne warsztaty rozwojowe, ale wszystkie pozwalają odkryć w sobie nowy potencjał, siłę i cechy, które przydadzą nam się w domu i w pracy. Sam tramping już uczy cierpliwości i asertywności, a przede wszystkim otwiera na różnorodność i budzi w nas ciekawość świata i determinację. Poza tym, jeśli czujesz, że w Twoim życiu powinno wydarzyć się coś nowego i nieprzewidywalnego, tramping jest właśnie dla Ciebie!

Bagaż

Pakujemy się w plecaki, co pozwala na większą niezależność i, choć brzmi to paradoksalnie, wygodę podczas podróży – środki transportu, którymi się poruszamy, nie są przystosowane do przewożenia wielkich i sztywnych walizek, a plecaki zawsze da się jakoś upchnąć. 😉 Waga plecaka nie powinna przekraczać 20% masy ciała, więc bierzemy ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Pod każdym programem zawarliśmy informacje, jakie ubrania czy przedmioty w czasie wyprawy będą niezbędne, co ułatwi Uczestniczkom przygotowanie do wyprawy.

Zakwaterowanie

Nocujemy w hostelach, zwykle w salach wieloosobowych, które są tańsze i przyspieszają integrację, małych hotelikach i rodzinnych pensjonatach, gdzie nie raz napijemy się herbaty z gościnnymi właścicielami, a w parkach narodowych w bungalowach albo pod namiotem. Zakwaterowanie podczas trampingu jest skromne, ale zwykle czyste i z ciepłą wodą. Trzeba mieć na względzie, że nie zawsze istnieje możliwość zakwaterowania Uczestników w pokojach 1- czy 2-osobowych.

Transport

Korzystamy z lokalnych środków transportu: autobusów, pociągów, tuk-tuków, ryksz, marszturek, które bywają niewygodne i zatłoczone, ale są dużo tańsze i pozwalają lepiej poznać warunki życia w danym kraju (i docenić te panujące u nas ;)). Zwykle opłaty uiszczamy na miejscu, chyba że w programie zawarto inne informacje. Dziką naturę eksplorujemy zwykle jeepami.

Wyżywienie

Same robimy zakupy na lokalnych targowiskach i w sklepach, same próbujemy nowych, ciekawych smaków, same decydujemy czy dziś mamy ochotę na piknik na plaży czy raczej lokalne danie w taniej knajpce. Żadnych ograniczeń. Opłaty za wyżywienie uiszczamy na miejscu, chyba że w programie uwzględniono z góry opłacone posiłki.